UUDISED

ARHIIV

Võrdleme Thermomixi konkurentidega

16 november 2015

Thermomix on samanimelise Saksa seadmetootja imeline seadmelahendus, mis võimaldab ühe ja sama seadmega teha väga paljusid toiminguid alates toidu purustamisest kuni keetmiseni välja. Seade on mõeldud ennekõike koduseks kasutamiseks, kuid teda kasutavad ka paljud kokad üle maailma. Kindlasti võib antud seadme kohta kasutada terminit innovatiivne. Kuivõrd antud seade võimaldab ühest küljest paljusid köögi tavapäraseid toimetusi teha oluliselt kiiremini ja lihtsamalt ning samas valmistada toitu ka selliselt, nagu traditsioonilised seadmed ei võimalda, siis pole ka imestada et seade on kogunud vägagi laia populaarsust.  Oleme tarninud Thermomixi seadmeid päris paljudele profiköökidele ning sealsed kokad on hangitud seadmega väga rahul olnud.

Kuivõrd nimetatud seade on aga mõeldud  ennekõike kodutarbijale, siis on profiköökides tulnud ette ka mitmeid  piire. Osadele on seade liiga väike, teisele natuke väikse võimsusega jne.  Thermomixi tuules on tänaseks tulnud turule ka mitmeid profiseadmeid, mis täidavad sama funktsiooni ning võimaldavad teha samu töid. Tuntumad neist on Hotmix Pro ning Robot Cook. Kuivõrd lisaks Thermomixile müüme me ka mõlemat nimetatud seadet ongi hea siinkohal teha väike võrdlus.

Paneme siia võrdlusse tehnilised näitajad


Thermomix

HotmixPRO Gastro

Robot Cook

Mootori võimsus

500 W

1500 W

1000 W

Nõu suurus

2 liitrit

 2 liitrit

3,7 liitrit

Maksimaalne terade pöörlemiskiirus

10000

12 500

4500

Temperatuur

37 - 120

24 - 190

kuni 140

Temperatuuri täpsus

10 kraadi

1 kraad

1 kraad

Pidevat tööd


Kuni 4 tundi

Kuni 12 tundi

Mootor

impulss

harjadega

induktsioon

Kes soovib toodetega lähemalt tutvuda, siis Hotmix PRO kohta saab lisaandmeid siit
Robot Cook seadme tutvustus on leitav aga siit

Kui nüüd tuua välja kolme masina mõningasi eripärasusi, mis eristab teda teistest, siis need oleksid järgnevad:

Thermomixil on komplektis kaal, mida teistele seadmetele saada pole võimalik
Hotmix Pro kallimatel mudelitel on võimalik juurde saada vaakumit ning samuti jahutust ning külmutust minnes isegi kuni – 24 kraadini.
Robot Cook on arendatud välja blixeri baasil, mistõttu ta võimaldab teha ka suuremamahulisi purustamisi ja püreerimisi. Samuti on tal komplektis kaabits, mis nõu seinad puhtana hoiab.

Nagu seadmete võrdlusest on näha, on igal seadmel oma teatavad eelised. Kindlasti tuleks masina valikul lähtuda ennekõike kasutamisintensiivsusest ning mahtudest. Kuivõrd Thermomix on näiteks ennekõike mõeldud koduseks kasutamiseks on ta sobivam just väiksematesse söögikohtadesse. Hotmix PRO ja Robot Cook sobivad aga ka tõesti suurte mahtude jaoks.